سوال خود را بپرسید

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۲

بنده پسري هستم 27 ساله، با زني که در حال طلاق گرفتن از همسر خود بود، متأسفانه قبل از طلاق، مرتکب گناه زنا شدم و الان 2 سال از طلاق ايشان گذشته و از عمل خود پشيمان هستيم. از خدا طلب بخشش کرده‌‌ايم. آيا بنده مي‌‌توانم با ايشان ازدواج دائم کنم؟ در سن نوجواني از رساله امام خميني استفاده مي‌‌کردم و به دليل اينکه ايشان در زمان بلوغ من در حيات نبودند، از استفتائات آيت الله خامنه‌‌اي که براي برادرم بود استفاده مي‌‌کردم. آيا مي‌‌توانم براي اين مسئله تغيير مرجع بدهم و از آيت الله شيخ محمد جواد فاضل لنکراني تقليد کنم و بتوانم با ايشان ازدواج کنم؟

پاسخ :

1. هر چند به نظر مشهور مراجع زنا با زن شوهر دار سبب حرمت ابدی می‌شود، ولی به نظر حضرت آیت الله شیخ جواد فاضل لنکرانی، با هم حرام ابد نمی‌شوند، هرچند احتیاط مستحب است که با هم ازدواج نکنند، بنابراین هرچند مرتکب گناه شده‌اید و توبه کنید لیکن اگر با ایشان ازدواج کنید به نظر آیت الله شیخ جواد فاضل لنکرانی عقد شما صحیح است.

2. اگر با قصد تقلید به استفتائات آیت الله خامنه‌‌ای عمل کرده‌اید، مقلد ایشان حساب می‌شوید و باید طبق فتوای ایشان عمل کنید. اگر آیت الله شیخ جواد فاضل لنکرانی را از راه تحقیق أعلم می‌دانید و یقین یا گمان به أعلم بودن ایشان دارید می‌توانید به ایشان رجوع کنید.

کلمات کلیدی :

زنا با زن شوهردار روابط نامشروع ازدواج مرد و زن زناکار حرمت ابدی مرد و زن روابط جنسی با زن شوهردار

۳۸,۶۹۸