pic
pic

برخی برنامه‌‌های صدا و سیما همسو با دشمن در جهت تخریب بنیاد خانواده است

خلاصه خبر :
بيانات آیت الله فاضل لنکرانی(دامت برکاته) در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان قم با معظم له

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی امروز در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان قم، با اشاره به اهمیت مقوله ازدواج و لزوم برنامه ریزی همه ارگان های مرتبط با این امر، گفت: در این رابطه خوشبختانه هم نظام جمهوری اسلامی و هم مسؤلین قدم هایی را برداشته اند و کسی نمی تواند فعالیت ها و تسهیلاتی که از اول انقلاب تاکنون برای امر ازدواج انجام گرفته است را انکار کند اما با همه تلاش های مسؤلین هنوز تسهیلات به آن اندازه ای که باید نیست و باید تسهیلات برای ازدواج مضاعف شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: از این که در قم همه نهادها و مجموعه‌‌ها در این مسئله مهم و اساسی درگیر شده اند، جای تقدیر و تشکر دارد و باید همه مجموعه‌‌ها همه امکانات خود را به میدان بیاورند تا این مسئله به نتیجه خوبی برسد.

عضو جامعه مدرسین حوره با اشاره به فواید ازدواج در سنین پایین ابراز کرد: معمولا در سن کم افراد توقعشان کم تر است و راحت تر می‌‌توانند زندگی کنند تا این فرهنگ عوض نشود هرچه تسهیلات مالی و تشویقی هم گذاشته شود درست نمی شود؛ باید خانواده‌‌ها فرزندان را در سن کم ترغیب به ازدواج کنند و امکانات این امر مقدس را فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه باید ریشه یابی شود چرا ازدواج کم و طلاق زیاد شده است گفت: دشمن خیلی دارد کار می‌‌کند روی این موضوع و هدف دشمن این است تا دین را از ما بگیرد و به دنبال متلاشی کردن خانواده‌‌ها در ایران است.

آیت الله فاضل لنکرانی با انتقاد از برخی برنامه‌‌های مخرب صدا و سیما گفت: ضمن اینکه از صداوسیما نسبت به برخی برنامه‌‌ها تشکر می‌‌کنیم اما برخی برنامه‌‌ها نیز همین هدف دشمن را دنبال می‌‌کند و حال آنکه رسانه ملی باید به دنبال تحکیم خانواده باشد؛ گاهی احساس می‌‌کنیم در صدا وسیما افرادی نفود کرده اند برای تغییر فرهنگ و مقابله با دین و معنویت مردم.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: متاسفانه قبح طلاق در جامعه ما از بین رفته است، طلاقی که اگر واقع شود مطابق روایات عرش خدا به لرزه در خواهد آمد؛ پسر و دختری که با هم ازدواج کردند فکر نکنند راحت با کوچکترین مشکل می‌‌توانند طلاق بگیرند و اگر با فرد دیگری ازواج کنند خوشبخت می‌‌شوند چرا که با طلاق مورد غضب خدا قرار خواهند گرفت و درهای رحمت خدا به رویشان بسته می‌‌شود، این ها باید برای جوانان گفته شود.

وی با بیان این که کنون آمار طلاق در کشور ما بالا است و در قم هم متاسفانه آمار خوبی نداریم گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از سیاست های استعماری دشمن تاخیر انداختن سن ازدواج بوده است و اکنون نیز همین سیاست دنبال می‌‌شود؛ باید فکر شود که با این موضوع چگونه مبارزه شود و دولت و وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی های لازم را انجام دهند؛ چرا که قداست ازدواج خدشه دار شده است و آثار و برکات آن گفته نمی شود و امروز جوانان وحشت از ازدواج دارند.

وی گفت: باید دید چه می‌‌شود کرد تا سن ازدواج را پایین بیاوریم چرا که یک نهال هرچه کوجکتر باشد و تازه تر باشد رشدش بهتر است و این یک امر تکوینی روشنی است که سن ازدواج هرچه زودتر واقع شود بهتر است و صدا سیما، رسانه‌‌ها، دولت و همه مجموعه‌‌های نظام باید در نقطه مقابل هدف دشمن که بالا رفتن سن ازدواج را ترغیب می‌‌کند تلاش کنند.

آیت الله فاضل لنکرانی تاکید کرد: معتقدم بعد از ولادت تا مردن هیچ نقطه عطفی مهمتر از ازدواج نیست؛ ازدواج هویت انسان را تشکیل می‌‌دهد که اگر انجام نشود، مشکلاتی را در جامعه به وجود می‌‌آورد.

وی در پایان گفت: به عنوان کارشناس فقهی می‌‌گویم باید دختر و پسر زود ازواج کنند واین طور نیست که این موضوع با زمان و مکان تغییر پیدا کند و باید نشست هایی در این خصوص برگزار کنید و از فضلای عالم دعوت کنید تا در این رابطه به بیان فواید ازدواج به هنگام و مضرات طلاق سخن بگویند.


۱,۱۲۴ بازدید