pic
pic

نخستین پیش‎‎ همایش اندیشه‌‌های سیاسی، اجتماعی و انقلابی آیت الله العظمی فاضل لنکرانی(قدس سره) برگزار شد

خلاصه خبر :
نخستین پیش همایش اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی آیت‌الله فاضل لنکرانی (ره) با حضور علماء، فضلا و اندیشمندان برگزار شد
نخستین پیش همایش اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی آیت‌الله فاضل لنکرانی (ره) با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه،  نخستین پیش همایش اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی مرجع انقلابی حضرت آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی (ره) با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی و جمعی از علما و روحانیون در سالن اجتماعات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در قم برگزار شد.

46.jpg

در ابتدای این جلسه آیت‌الله حسینی بوشهری که خود از شاگردان این مرجع عالی‌قدر می‌باشد طی سخنانی به جایگاه علمی و فقهی ایشان اشاره کرد و گفت: ایشان حقیقتاً چهره پرفروغ آسمان فقاهت بود بنده ۱۵ سال شاگرد ایشان بودم در زمینه حج زمانی که به روایت می‌رسید آن‌چنان پهلوانانه و قهرمانانه وارد بحث می‌شد که همه را حیران می‌کرد مسلط بر رجال و مباحث مختلف حوزه نجف و قم بود.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین احمد مبلغی عضو خبرگان رهبری دیگر سخنران این مراسم بود که طی سخنانی اظهار داشت: آیت‌الله فاضل لنکرانی نزدیک‌ترین شخصیت به امام خمینی(ره) از نظر اصولی است و با ادبیات شفاف بر این اندیشه مورد اشاره اصرار و تمرکز داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پارسانیا عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی دیگر سخنران این مراسم بود که اظهار داشت: امام با شاگردانش یک حرکت اجتماعی را آغاز کرد که در نهایت به انقلاب ختم شد و در این میان آیت‌الله فاضل لنکرانی در انقلاب مجاهدانه وارد عمل شدند و درس‌های ایشان بوی امام داشت.


گزارشی از نخستین پیش همایش اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی(قده)۴۲۰ بازدید