ظرفیت کار فرهنگی در مسجد جمکران بسیار بالاست

۲۹ آبان ۱۴۰۲

۱۲:۰۴

۱۶۹

خلاصه خبر :
دیدار تولیت مسجد مقدس جمکران با آیت الله فاضل لنکرانی
آخرین رویداد ها

بیانات آیت الله فاضل لنکرانی

در ابتدای این دیدار که در مجتمع آموزشی و پژوهشی ائمّه اطهار(علیهم السلام) صورت پذیرفت آیت‌‌الله فاضل با تبریک مسئولیت تولیت مسجد جمکران اظهار داشتند بحمدالله شما تاکنون هر جا که بوده‌اید در خدمت امام زمان(علیه‌‌السلام) بوده اما تولیت مسجد جمکران یک خدمت ویژه‌ای است. 

امیدوارم موفق به ایجاد یک تحول واقعی، نه تحول خرافی در این مکان مقدس شوید. به نظر من هنوز مرز این دو تحول از هم تفکیک نشده است. سابقاً شاهد بودیم که شبه ضریح‌های شیشه‌ای در آنجا درست کرده بودند و مردم در آن پول می‌ریختند. اینگونه کارها درست نیست.

امروز که بحمدالله جمکران محور توجه مسلمین و شیعیان قرار گرفته مناسب است هسته‌هایی برای معرفی امام زمان(علیه‌‌السلام) در آنجا بوجود آید و فقط به خواندن نماز زائرین در آن مکان شریف بسنده نشود بلکه ترتیبی اتخاذ شود که در قسمت‌هایی از مسجد حلقه‌های معرفتی و اعتقادی بر پا شود و ضمن پذیرایی مختصر چند حدیث و مطلب مهم در‌باره امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بشنوند و آگاهی و معرفتشان به حضرت را افزایش دهند. حتی می‌توان جزوات و بروشورهایی تهیه کرد و در اختیارشان گذاشت.

ظرفیت کار فرهنگی در مسجد جمکران بسیار بالاست و می‌توان با مدیریت صحیح جلوی افکار انحرافی پیرامون مهدویت را گرفت. متأسفانه گاهی همین مطالب انحرافی از تریبون‌های رسمی نیز منتشر می‌شود مثل آنکه برخی وقائع نظیر پیاده‌روی اربعین را به عنوان علامت ظهور معرفی می‌کنند در حالی‌که این حرف دروغی بیّن است. بله از این مراسم عظیم و با شکوه می توان به عنوان یک بشارت و آمادگی مردمی که ان‌شاءالله مقدمه ظهور باشد یاد کرد اما از علائم ظهور نه.

بزرگترین خدمتی که شما می‌توانید کنید این است که واقعیت زلال حقیقت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را مطرح سازید تا این مسائل انحرافی آرام آرام محو گردد. بحمدالله وجود و تعدد مراکز فعال پژوهشی مهدویت در قم بستر مناسبی را برای شما فراهم کرده که با ارتباط و همکاری با آنها می توانید این هدف را دنبال کنید.

بیانات حجة الاسلام و المسلمین اجاق نژاد
حجت الاسلام والمسلمین اجاق‌نژاد در پاسخ اظهار داشتند از لطف شما سپاسگزارم. بحمدالله سند مهدویت در شورای انفلاب فرهنگی به تصویب رسیده و رئیس جمهور نیز امضا کرده است رئیس ستاد جناب آقای اعرافی و دبیران تولیت مسجد جمکران تعیین شده است. ما مکان مناسبی را در جمکران به عنوان دبیرخانه این ستاد انتخاب کردیم تا ان‌شاءالله این معضل خرافات را از بین ببریم. ما از این خرافات ضربه زیاد دیده‌ایم.

جمکران امروز آن جمکران سابق نیست و بین‌المللی شده است. لذا دو کار اساسی باید سرلوحه‌مان باشد. اول آنکه امکانات بهداشتی و اسکان برای زائرین تقویت شود تا در ایام حضور ميلیونی مردم در معرض بیماری قرار نگیرند مثل ایام حج نباشد که در موسم حج اکثر حاجیان بیمار بر می‌گردند.

دوم آنکه زمینه آشنایی جوانان با جمکران را در سراسر کشور فراهم آوریم. من در جلسه شهرداران گفتم مناسب است در هر شهری میدان یا خیابانی به نام جمکران نامگذاری شود و در مراکز استانها نیز مکانی برای عرضه کتاب و محصولات فرهنگی جمکران در اختیار ما بگذارند.

بحمدالله در زمان تولیت آقایان وافی و رحیمیان کارهای فراوانی انجام شده که امروز جمکران بدین صورت درآمده و باید تقویت شود. لازم است یک تیم قوی تشکیل شود و آقایان مراجع و علماء بزرگوار نظراتشان را بفرمایند و ما نیز در حد توان انجام وظیفه کنیم.


برچسب ها :

فاضل لنکرانی جمکران مسجد مقدس جمکران ظرفیت کار فرهنگی در مسجد جمکران کار فرهنگی مسجد جمکران اجاق نژاد شبهات مهدویت پاسخ به شبهات مهدویت حلقه های معرفتی