حضرت آیت الله حاج شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی(دامت برکاته) در راهپیمایی روز قدس 96/4/2 در گفتگو با خبرنگاران عزم ملت مسلمان ايران را براي مبارزه و نابودي اسرائيل...

ادامه مطلب

حضرت آيت الله حاج شيخ محمد جواد فاضل لنکراني(دامت برکاته) در جلسه درس خود مورخ 96/3/31 نکات مهمي پيرامون روز قدس بيان فرمودند.

ادامه مطلب

مجموعه دروس

شناسنامه یک درس

عمده ی آيات حجاب در دو سوره مهم احزاب و نور ذکر شده است. در این سلسله مباحث آیات 53 ، 55 و 59 از سوره احزاب و آیات 30 و 31 از سوره نور مورد بررسی قرار گرفته اند.

مهم ترین سوالاتی که در این سلسله مباحث به آن پاسخ داده شده به قرار زیر است:

آیا برخی از آیات حجاب مختص به زنهای پیامبر است یا عمومیت دارد؟

محدوده پوشش در حجاب در چه حدی است و آیا چادر در حجاب موضوعیت دارد یا خیر؟

حجاب حق است يا تكليف ؟

حجاب ویژه زنان است یا شامل مردان هم می شود؟

تالیفات

 • قضایای حقیقه و خارجیه در آیینه منطق و اصول فقه
  قضایای حقیقه و خارجیه در آیینه منطق و اصول فقه
 • معاطات در نکاح
  معاطات در نکاح
 • بحوث في المهدوية
  بحوث في المهدوية
 • بازپژوهى تحريف ناپذيرى قرآن
  بازپژوهى تحريف ناپذيرى قرآن
 • بازپژوهى آيات معاد
  بازپژوهى آيات معاد
 • أسرار الصلاة
  أسرار الصلاة
 • قاعده قرعه
  قاعده قرعه
 • قاعده تسامح در ادلّه سنن
  قاعده تسامح در ادلّه سنن
 • گفتارهاي مهدوى
  گفتارهاي مهدوى
 • الخطابات القانونية
  الخطابات القانونية
شناسنامه یک کتاب
أسرار الصلاة
أسرار الصلاة
فهرست کتاب

این مجموعه شامل جلسه‌های مختصر مطرح شده در رابطه با اسرار نماز از صدای معارف جمهوری اسلامی ایران است. از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد: ضرورت آشنايي با اسرار نماز، حضور قلب در نماز، مراتب و موانع حضور قلب در نماز، اسرار وضوء، سرّ تعيين وقت براي نماز، عقوبت بي‌توجهي به وقت نماز، آداب و اسرار حرکات در نماز و... است. این کتاب ترجمه عربی کتاب اسرار و آداب نماز است که در قطع وزیری و در 519 صفحه در سال 1393 به چاپ رسیده است.

مطلب برگزیده

بايد هميشه در اين فکر بود که اين ماه رمضان، آخرين ماه رمضان عمر ماست. اگر انسان اين فکر را نداشته باشد نمي‌تواند مراحل را طي کند. بايد هميشه دعايمان اين باشد که اين ماه رمضان، آخرين ماه رمضان ما نباشد.
خداوند هميشه نسبت به بندگان خود عنايت دارد اما در ماه رمضان عنايت خاص دارد. گرچه من بر اين عقيده‌ام که خداوند هميشه به بندگانش عنايت خاص دارد، اگر چه بشر با اين غفلت‌ها گناهان و بي‌خبر‌ي‌ها، قابليت اين عنايت را ندارد، اما در ماه رمضان خداوند مي‌فرمايد: من درها را باز مي‌کنم. اين‌که در اين ماه در‌هاي جهنم بسته مي‌شود و همه درهاي بهشت باز مي‌شود، يعني خداوند همه آن عنايتي که متصور است به بشر عنايت مي‌کند لکن ما بي‌خبريم و بيچاره‌ايم!
بايد توجه کنيم، بايد هميشه در حال تدبر و تفکر باشيم. حالت سکوت را براي خود ايجاد کنيم که اين سکوت دريچه‌ايي به سوي ديدن حقايق است.

بیانات معظم له براي استقبال از ماه مبارک رمضان

گالری تصاویر

تصویر هفته:
حقيقت شب قدر و بهترين استفاده از اين فرصت الهی


حقيقت شب قدر و بهترين استفاده از اين فرصت الهی